NL
Gepubliceerd op 23/03/2026

Laatste weekend van maart omschakeling naar zomertijd

Tijdens het laatste weekend van maart schakelen we opnieuw over naar de zomertijd. Dit heeft voornamelijk gevolgen voor werknemers die in ploegen werken.

Laatste weekend van maart overschakeling naar zomertijd

In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart 2026 schakelen we over naar de zomertijd. Dit betekent dat we zondag om 2 uur 's ochtends de klok 1 uur vooruit draaien: 2 uur wordt dan 3 uur.

De zomertijd loopt tot het laatste weekend van oktober. Dan schakelen we weer over op de wintertijd.

Voor werknemers die in ploegen werken en die niet forfaitair per maand worden betaald, geldt een specifieke regeling. De werknemers die op dat ogenblik in de nachtploeg werken, presteren bij de omschakeling naar de zomertijd immers een uur minder.

Hoe moet u de prestaties tijdens deze nacht verlonen?

De werknemer die bij de omschakeling naar de wintertijd ook in de nachtploeg zal werken, krijgt nu 8 uren betaald, hoewel die maar 7 uren effectief heeft gepresteerd.

Dit is te beschouwen als een vervroegde betaling van het 9e uur dat de werknemer zal presteren bij de omschakeling naar de wintertijd later dit jaar. Bij de omschakeling naar de wintertijd zal deze werknemer immers 9 uren presteren, maar slechts loon ontvangen voor 8 uren.

Op deze manier ontvangen deze werknemers in totaal het normale loon voor 8 uren, zowel bij de omschakeling naar zomertijd als naar wintertijd.

Wanneer het niet dezelfde werknemers zijn die tijdens de twee omschakelingen in de nachtploeg zullen werken, geldt volgende regeling:

  • De werknemers die door de omschakeling naar het zomeruur slechts 7 uren werken, ontvangen toch een loon voor 8 uren prestaties. Concreet betaalt de werkgever 1 uur meer dan er effectieve prestaties zijn;
  • De werknemers die door de omschakeling naar het winteruur 9 uur werken, ontvangen een loon voor 9 uren prestaties.

Bron: https://www.sd.be/ellawebsite