Vanaf 1 juli 2024 heeft het Vlaams Gewest de doelgroepvermindering voor tewerkstelling van oudere werknemers (de zogenaamde oudere zittende werknemers) sterk beperkt. Voor wie op dat moment nog geen 62 jaar was, kon de werkgever niet meer genieten van deze doelgroepvermindering.
Maar ook voor werknemers die ten laatste op 30 juni 2024 de leeftijd van 62 jaar of ouder bereikten, is een definitief einde van de bijdragevermindering voor de werkgever voorzien. Uiterlijk tot 30 juni 2028 is de toepassing mogelijk.
Deze doelgroepvermindering is een vermindering van werkgeversbijdragen van maximum 1.500 euro per kwartaal per tewerkgestelde oudere die aan alle voorwaarden voldoet.
Door de vele vacatures oordeelt de Vlaamse regering dat een RSZ-vermindering voor werkende ouderen niet langer te verantwoorden is. Daarom zet de Vlaamse regering de doelgroepvermindering voor oudere zittende werknemers vervroegd stop. De toepassing van de vermindering eindigt al op 30 juni 2025 in plaats van op 30 juni 2028.
Let op!
Er is geen impact op de lopende uitdoofregeling voor de doelgroepvermindering voor ‘aanwerving’ van ouderen in het Vlaams Gewest. De vermindering bij een aanwerving van een oudere kan sinds 1 juli 2024 niet langer nieuw opstarten. Maar een geopend recht uiterlijk 30 juni 2024, kan wel nog verder toegepast worden (als alle andere voorwaarden voldaan zijn). Vanaf 1 april 2026 verdwijnt deze steunmaatregel ook volledig.